Novinky

Důležitá informace pro ambulantní specialisty k očkování proti Covid-19

Důležitá informace pro ambulantní specialisty k očkování proti Covid-19

Milé kolegyně, milí kolegové,

ve věci Covid 19 - očkování došlo dne 24 03 2021 k důležité změně, a to tím, že do této činnosti byli zapojeni též ambulantní specialisté. Od 24. března se mohou k očkování registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

Do centrálního rezervačního systému se mohou pacienti přihlašovat pomocí speciálního kódu, který obdrží od svého ambulantního specialisty. Tento specialista je k očkování neregistruje. Jeho úkolem je vyhodnotit, kteří pacienti patří mezi ony chronicky nemocné osoby a kód by tedy měli obdržet. Pomocí něj je jim zpřístupněná registrace a zájemci si mohou vybrat vhodné očkovací místo, a to na adrese registrace.mzcr.cz.

Zde je návod k registraci a rezervaci Přihlášení k očkování probíhá ve dvou krocích.

Prvním krokem je registrace, na jejímž začátku vyplníte telefonní číslo. Dorazí vám SMS zpráva s ověřovacím kódem PIN1. Po vyplnění tohoto kódu zadáte údaje o sobě (jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo a název své zdravotní pojišťovny) a vyberete místo, kde se chcete nechat očkovat. Registrace k očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systémucrs.mzcr.cz).
Druhým krokem je rezervace. Ve chvíli, kdy se na vámi vybraném očkovacím místě uvolní termín, obdržíte zvací SMS zprávu s kódem PIN2. Po zadání tohoto kódu provedete rezervaci termínu. Zvací SMS zpráva znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny.

Rezervaci termínu očkování je po registraci možné provést na odkazu: rezervace.mzcr.cz. Rezervaci je nutné udělat do 72 hodin od obdržení PIN 2.
Bez zvací SMS není rezervace možná.

MUDr Tomáš Merhaut,

člen výboru ČDS - administrátor


Kalkulačka HbA1C

Časopis
Vnitřní lékařství

Partneři
ČLS J. E. Purkyně
sekretariát ČDS

Sokolská 31, 120 26 Praha 2

724 728 489